KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13592571
*
nr 1359 2571
Akvareller
2 st, SS Chichamaqa Cap: J Nicolson 1864", Albert capt a Blohm Naples, 29x38-31x41cm. Signerad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 20:09:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 09:20:27
1
300 kr
7/11 16:55:19
2
400 kr
7/11 16:56:37
2
500 kr
8/11 18:11:41
1
400 kr
8/11 18:11:41
2
450 kr (Budbetjänt)
8/11 18:12:36
1
500 kr
8/11 18:12:36
2
500 kr (Budbetjänt)
8/11 23:06:22
3
1.000 kr
9/11 08:00:46
2
700 kr
9/11 08:00:46
3
800 kr (Budbetjänt)
9/11 08:01:31
2
900 kr
9/11 08:01:31
3
1.000 kr (Budbetjänt)
9/11 08:50:26
2
Vinnande bud
9/11 19:09:42
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
nr 1359 2571
Akvareller
2 st, SS Chichamaqa Cap: J Nicolson 1864", Albert capt a Blohm Naples, 29x38-31x41cm. Signerad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 09:20:27 | 1 | 300 kr |
7/11 16:55:19 | 2 | 400 kr |
7/11 16:56:37 | 2 | 500 kr |
8/11 18:11:41 | 1 | 400 kr |
8/11 18:11:41 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/11 18:12:36 | 1 | 500 kr |
8/11 18:12:36 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/11 23:06:22 | 3 | 1.000 kr |
9/11 08:00:46 | 2 | 700 kr |
9/11 08:00:46 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
9/11 08:01:31 | 2 | 900 kr |
9/11 08:01:31 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
9/11 08:50:26 | 2 | Vinnande bud |
9/11 19:09:42 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25